سخن رئیس مرکز

امروزه  فناوریهای مختلف باسرعت در حال  تغییر بوده و این  دگرگونی تاثیرات عمیقی بر صنایع و مشاغل و مهارتهای مرتبط  گذارده  است. بدون تردید یکی از ابزارهایی که می تواند جوامع درحال توسعه را با این فناوری درحال رشد هماهنگ سازد بهره مندی از یک سیستم آموزشی اصولی است که منابع اطلاعاتی خود را به روزرسانی کرده وبا شناسایی گروههای هدف ونیاز آموزشی آنها به ارائه  آموزش های مختلف بپردازد.

مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته درساختار آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور جهت ایجاد بسترمناسب به منظور ارائه آموزشهای مهارتهای پیشرفته درزمینه های مختلف فنی و غیرفنی ایجاد گردیده است که ماموریت آن شناخت وپایش مستمرفناوریها وصنایع High-tech به منظور شناسایی مشاغل و حرفه های مرتبط و درنهایت آموزش مهارتها و شایستگی های مورد نیاز بازار کاراست .

                                                                     کاظم پور نصیری

رئیس مرکز آموزش مهارتهای پیشرفته گیلان

اطلاعیه های مهم
ارتباط با مسئولین

برای ارتباط با رئیس و کارشناسان مرکزمهارت های پیشرفته  گیلان و ارائه نظرات و پیشنهادها  از این قسمت استفاده کنید

 


وضعیت آب و هوا

اوقان شرعی
اعلام نتايج آزمون ادواري سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي

نتايج آخرين آزمون ادواري سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي 25  بهمن ماه به صورت سراسري از سوي سازمان آموزش فني و حرفه اي اعلام مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، رييس اين سازمان با اعلام اين خبر گفت: نتايج آزمون ادواري سنجش مهارت كه در تاريخ 14 بهمن ماه به صورت هماهنگ كشوري برگزار شد ساعت 20 روز سه شنبه از طريق پايگاه اطلاع رساني اين آزمون به نشانيhttp://advari.irantvto.ir  اعلام مي شود.

دكتر كورش پرند افزود: شركت كنندگان در اين آزمون بايستي با ورود در سايت آزمون از طريق مشخصات فردي و يا شماره پرونده و شناسه پرداخت نسبت به دريافت نتيجه آزمون كتبي خود اقدام نمايند.

وي بيان داشت : براساس نتايج اعلام شده از سوي دفتر سنجش و ارزشيابي مهارت اين سازمان در آزمون كتبي اين مرحله از آزمون ادواري سنجش مهارت تعداد52هزار و 193 نفر پذيرفته شده اند كه 38 هزار و 612 نفر مرد و 13هزار و 581 نفر زن هستند كه پس از تشكيل پرونده در آزمون عملي شركت مي كنند.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: قبول شدگان در آزمون ادواري سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي بايد با دردست داشتن مدارك درج شده در ذيل كارنامه آزمون براي تشكيل پرونده از تاريخ 29 بهمن تا 4 اسفند به مراكز آموزش فني و حرفه اي محل آزمون مراجعه نمايند.

دكتر كورش پرند ادامه داد: شركت كنندگان در آزمون ادواري سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي كه نسبت به نتيجه آزمون خود اعتراض دارند مي توانند از 26 تا 28 بهمن ما اعتراض خود را به حوزه آزمون اعلام نمايند.

وي در خصوص آزمون ادواري سنجش مهارت گفت: اين آزمون كه در راستاي برنامه هاي عملياتي سال جهاد اقتصادي در سال جاري، براي نخستين بار به صورت هماهنگ در كشور اجرا شد در 39 حرفه همسان و 484 حرفه غيرهمسان در 450 حوزه امتحاني در كشور برگزار گرديد.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خصوص تعداد ثبت نام كنندگان در اين آزمون افزود: در اين آزمون  63 هزار و 720 نفر ثبت نام نموده اند كه از اين تعداد 47 هزار و 323 نفر مرد و 16هزار و 397 نفر زن هستند.

 دكتر پرند با اشاره به اهداف برگزاري آزمون هاي سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي به صورت سراسري گفت: طرح برگزاري آزمون هاي سراسري سنجش مهارت و صلاحيت حرفه اي با اهداف اطلاع رساني جامع و ايجاد وحدت رويه، ارتقاي كيفيت فرآيند سنجش و تعيين صلاحيت حرفه اي نيروي كار، اعتبار بخشي به تجارب فني و حرفه اي افراد، بسترسازي تحقق دولت الكترونيك و توسعه و بهبود خدمت رساني به مخاطبان اجرايي مي شود.

وي درخصوص شرايط قبولي در آزمون هاي سنجش مهارت بيان داشت: حدنصاب نمره قبولي در آزمون كتبي 50 از 100 و در آزمون عملي 70 از 100 است كه شرط قبولي نهايي براي دريافت گواهينامه مهارت كسب حداقل نمره معدل 70 از 100 از طريق فرمول70 ≤(نمره آزمون كتبي × 25%) + (نمره آزمون عملي × 75% ) مي باشد.

 

صفحه اصلی

جمعه,۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۲ ب.ظ

تعداد بازدید :  36355 مرتبه

s